Menu

Inspiracje na codzień

Filozoficzny blog o psychologii sukcesu i rozwoju osobistym

Jesteś w Internecie, czy tego chcesz, czy nie! Część 1.

inspiracjenacodzien

Właśnie kiedyś znalazłem takie stwierdzenie. Przypomniałem je sobie właśnie teraz, jak piszę książkę. Ale o co w nim chodzi? Może ktoś nie chce mieć swoich danych w sieci!? Pomijając wszystkie systemy rządowe, które są w sieci (wewnętrznej) i spisy adresów na stronach WWW są jeszcze inne źródła danych. Jakie? Znajomi, klienci, partnerzy, sponsorzy… Przecież istnieją fora i grupy dyskusyjne. Jeśli masz firmę, to pewnie część klientów sobie rozmawia na czatach, forach…

I temat może nie raz zejść na Twoją firmę! Jak byli obsłużeni, jak im się podobało, albo nie – przecież to doskonałe pomysły na nudne wieczory. A Ty w tym momencie nie masz nad tym żadnej kontroli. Każdy może ściągnąć klientów dla Ciebie chwaląc Twój biznes i każdy ma prawo zniechęcić ich do Ciebie. Niepewna wizja, prawda?

 

Dlatego radzę Ci zbudować właśnie prosty system e-biznesu, na tyle, abyś był widoczny w sieci. Nie zabezpieczy Cię to zupełnie. Jednak Twoi potencjalni klienci nie będą się słuchali kolegów, którzy coś tam plotkują. Chcą wiedzieć coś o Twojej firmie? Wchodzą na stronę, sprawdzają. I tyle. 

I co jeszcze mi da Internet? 

Poza tym dzięki Internetowi można zbudować dochodowy interes, zarówno elektroniczny, jak i wspomóc zwykły, fizyczny. Sieć WEB nadaje się idealnie do komunikacji z klientami, potencjalnymi klientami, partnerami etc. Chodzi o to, by Twój biznes stał się bardziej nowoczesny, interaktywny, dostępny dla odpowiedniej grupy osób. Aby każdy, kto powtarza plotkę za pomocą strategii tłumu (wszyscy idą, ale nie wiedzą gdzie) miał dostęp do prawdziwych informacji - na Twojej stronie. 

A może nie prowadzisz działalności? Może chcesz po prostu dorobić? A może chcesz zbudować prawdziwy biznes, tyle że elektroniczny? Chcesz Sobie coś udowodnić? Na przykład to, że masz talent do pieniędzy albo idziesz z duchem czasu? Możesz mieć różne motywacje do zbudowania serwisu internetowego.  Chodzi tylko o to, by to marzenie, ten cel jaki Sobie obrałeś, kręcił Cię. Byś naprawdę go pragnął. By on był głównym napędem Twoich działań. 

Teraz zadanie dla Ciebie:

Napisz, czego oczekujesz od Swojej działalności w Internecie.

Po co chcesz stworzyć własny serwis? Co chcesz zyskać?

----------------------------------------------------------- 

Dlaczego tak naprawdę tego pragniesz?

-----------------------------------------------------------

Co kupisz za pierwsze dochody?

-----------------------------------------------------------

Na jaki temat zbudujesz swoją witrynę internetową?

 

-----------------------------------------------------------

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • iwonakanka

    ja jestem w internecie w sumie od niedawna. Niby coś tam wiem o reklamie internetowej, leczy wydaje mi się że zdecydowanie za mało. Wybrałam fabrykamarketingu.pl jako wiodący dom mediowy, aby skutecznie prowadził dla mnie kampanie reklamowe oraz pozycjonował moją stronę. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z nimi i zamierzam z nimi cały czas współpracować.

© Inspiracje na codzień
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci